כתובתנו: רח' הלוחמים 47, חולון


 

איכות ושירות ללא תחרות!
כל מה שרצית לדעת על מסורים


מסור כבר מזמן איננו מכשיר העשוי מלהב משונן וידית אחיזה בלבד. היום אפשר למצוא מגוון עצום של מסורים בסוגים ובגדלים שונים לכל שימוש ומטרה.
המסור הוא כלי חשוב אשר מהווה את הכלי הבסיסי ביותר עבור גינון. נוסף על זה, הוא שימושי מאוד ומופיע בצורות רבות ומגוונות.


בין אם אתה גנן חובב או איש מקצוע, חשוב שתדע לבחור את המסור הנכון לך. 
בקנייה מסור שרשרת חשוב להתייעץ עם המומחים.

לשם כך יצרנו את המדריך הבא:


מסור שרשרת ומסור מוטורי- כיצד מסווגים את סוגי המסורים השונים?


באופן כללי ניתן לומר כי קיימים 4 סוגי מסורים שונים:
מסור מוטורי, מסור חשמלי, מסור נטען באמצעות סוללה ומסור ידני.


מסור מוטורי הוא מסור המופעל על בסיס דלק בנזין בתערובת של דלק ושמן.


זהו סוג  מסור המיועד לגננים ולאנשי מקצוע מאחר והוא יכול לעבוד שעות רבות בצורה חזקה ויעילה. כמו כן, הוא נייד ואינו נזקק לשימוש בנקודת חשמל ועל כן קל ונוח להפעיל אותו בשטח דינמי ומשתנה.
מסור מוטורי מורכב משני דליים- האחד מכיל תערובת שמן ודלק, והדלי השני מכיל שמן מיוחד לשרשרת המסור.


חשוב להשתמש בשמן איכותי לשרשראות המיוצר עפ"י התקן. על מנת שתוכלו ליהנות מן הכלי שרכשתם עוד שנים רבות חשוב כי תקפידו לרכוש את השמן הנכון עבורכם. תוכלו להתייעץ עם המומחים שלנו לגבי איזה סוג שמן מתאים למסור שלכם. שאל אותנו


מסור חשמלי הוא מסור המכיל מנוע קטן יותר והוא מתאים לבתים פרטיים או לוועדי בית.
מסור חשמלי כשמו כן הוא- מסור המופעל על ידי חיבור לנקודת חשמל, ולכן השימוש בו מוגבל יותר עבור מקומות שבהם נמצא חשמל. עם זאת, מסור כזה חוסך את השימוש בשמנים ובדלקים שהופכים את השימוש בכלי למלוכלך יותר.
מסור חשמלי יכול לשמש למספר מועט יותר של שעות עבודה, אולם גם במקרה שלו קיימים דגמים עם מנועים חזקים אשר יכולים לעבוד שעות רבות בשטח.


מסור הנטען באמצעות סוללה מכיל את אותן יתרונות של המסור החשמלי, אך מאפשר ניידות גבוהה יותר בזכות הסוללה המפעילה אותו. מסור מסוג זה יכול להתאים גם לגננים ולמקצוענים משום שהוא מאפשר ניידות גדולה, ונוחות שימוש.


מסור ידני הוא למעשה המסור הפשוט בעל הלהב והידית. הוא מתאים יותר לשימוש ביתי פשוט, מאחר ויש להשתמש בכוח רב כדי להפעילו והוא פחות אפקטיבי מהכלים האחרים. למרות קיומם של המסורים החשמליים, לעיתים המסור הידני הוא הבחירה העדיפה לביצוע עבודות מסוימות כמו עבודות מדויקות או קלאסיות בעץ. חשוב לזכור שמסורים ידניים היום איכותיים הרבה יותר בחוזקם מהמסורים שהיו קיימים בעבר.


שימושי המסור השונים


מסורים לגיזום- מסורים המשמשים לחיתוך ענפים וגזעים


מסורים לכריתה- מסורים מסיביים וחזקים יותר. מסור כריתה הוא בעל מנוע חזק יותר ולהב חזק וגדול יותר.


מסור גובה- מסור גובה הוא מסור אשר ניתן לעבוד אתו בגובה רב – של מספר מטרים. קיימים שני סוגים עיקריים במסורי הגובה- מסור טלסקופי ומסור גובה רגיל.


מסור טלסקופי- הוא מסור היושב על גבי מוט. את המוט ניתן לכוון לפי גובה העבודה הרצוי והוא יכול להגיע כמעט עד 4 מטרים בגובהו. יתרונו העצום הוא עבודה בגובה מבלי הצורך בשימוש בסולם. בצורה זו ניתן לחתוך ענף למשל, בצורה זריזה ומהירה, ללא צורך בעזרים נוספים. מסור זה קיים כמסור מוטורי (כלומר מבוסס בנזין) או כמסור הנטען בסוללה.


מסור גובה רגיל- מכשיר זה זהה במובנים רבים למסור הטלסקופי, אולם אורך המוט אינו ניתן לשינוי והוא נותר קבוע.


נוסף על סוגים אלו, קיימים גם מסורים המיועדים לעבודה באמצעות יד אחת, או באמצעות שתי הידיים. בהתאם לנוחיות ולסוג העבודה הדרושה לכם.


מסור שרשרת


הפופולריות של מסור השרשרת אינה באה לשווא. זהו מסור חזק ועוצמתי מאוד המסוגל לביצועים מרשימים. בארצות קרות בהן השימוש בעצים להסקה נרחב ניתן למצוא מסור שרשרת כמעט בכל בית. בישראל השימוש במסורים אלו אינו כה רב, אולם אין ספק שהשימוש בהם עולה בכל שנה בשל יתרונותיהם הבולטים.


חשוב לזכור בשימוש במסור זה להשתמש בסוגי שמן איכותיים ולהקפיד להחליף את השמן לעיתים תכופות מספיק כדי למנוע בלאי מואץ של המסור.


מסורים- חשוב לדעת


כפי שכולנו יודעים, מסור יכול להיות כלי מאוד מסוכן. חשוב לזכור עובדה חשובה זו בכל פעם שאנו ניגשים לעבודה עם מסור, בין אם אנחנו משתמשים בו לראשונה או כבר עשרות ומאות פעמים. עבור כל מסור, חשוב כי תלמדו היטב את הוראות ההפעלה הייחודיות לו ואת אמצעי הבטיחות בעבודה עמו.


פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון בבואנו לבחור מסור הוא הספק הוואט של המסור, כלומר כמות החשמל שהכלי יוכל לצרוך בעומס המרבי. יש לזכור כי הספק גבוה לא אומר בהכרח ביצועים טובים יותר ויש לבדוק כל מסור לגופו.
נתון חשוב נוסף הוא גודל הלהב- ככל שהלהב גדול יותר כך נוכל לחתוך עובי גדול יותר.
ולסיום, משקל הכלי. נתון שלא תמיד שמים עליו את הדעת אולם אם הכלי יהיה כבד מדי יהיה קשה לנו להשתמש בו לאורך זמן. לכן כדאי לשים לב לשימוש לשמו נועד המכשיר ומי המשתמש המיועד לו.


חברות מובילות בתחום המסורים


יש מגוון גדול בחברות בתחום זה.


בין החברות המומלצות והמובילות ביותר ניתן למצוא את STIHL , ECHO , HUSQVARNA ,ALPINA ,SHINDAIWA


כמו כן  גם החברות OREGON , SAMURAI הן חברות גדולות ומומלצות בתחום זה.


 
 


 

 
 

בקניה מעל 1000 ש"ח ,שובר מתנה על 50 ש"ח בקניה הבאה

בבית העסק 
  
logo בניית אתרים