כתובתנו: רח' הלוחמים 47, חולון


 

איכות ושירות ללא תחרות!המדריך לבחירת חרמש

בעבר הרחוק, החרמש היה כלי פשוט המורכב ממוט ומלהב בעל קצה מעוקל המיועד לקצירת יבול או לקיצוץ עשבים. אולם כיום, ניתן למצוא חרמשים מוטורים וחשמליים בסוגים שונים ולשימושים מגוונים- חרמש חשמלי, חרמש מכופף וחרמש נישא, בהספקי מנוע שונים ממגוון חברות ודגמים.

החרמש מאפשר טווח כיסוח רחב- מעשבים קצרים, דשא וצמחיה קלה ועד לשיחים ועשבים גבוהים. טווח זה מתאפשר הן בזכות הספקי המנועים השונים הקיימים בקטגוריה זו, והן בזכות הראש המתחלף שמאפשר הרכבה של חוטי ניילון לכיסוח קל או לחלופין להבי מתכת לעבודות כיסוח קשות יותר.
האם לקנות חרמש או לבחור כלי משולב שבתוכו 3 כלי גינון שמתאים לכמה פעולות ?
האם לקנות חרמש מוטורי בנזין מקצועי  או מספיק חשמלי פשוט ?
קודם כול זה תלוי מתקציב  שלנו , יש גם חרמש ב 200 ש"ח ויש ב 3000 ש"ח .
וגם תלוי משטח עבודה האם זה עבודה ל50 מטר זה חרמש חשמלי האם זה שטח גדול צריך לבחור כלי יותר מקצועי.  

חרמש וסוגיו השונים

קיימים 3 סוגי חרמשים עיקריים, אנו נפרט על כל סוג וסוג:

 1. חרמש מוטורי -  חרמש זה פועל על בסיס תערובת של דלק ושמן. חשוב כי התערובת תהיה במינון הנכון אחרת הכלי יפגע ויעבור בלאי מואץ.

  חרמש מוטורי נחשב ככלי מקצועי יותר ומתאים יותר עבור גננים ומקצוענים בתחום הגינון.
  זאת, הודות לניידות הגדולה שהוא מאפשר וכן לחוזק המנוע הגדול יותר אשר מתאפשר בדרך כלל בחרמשים מוטורים. חוזקו של המנוע בחרמש זה מאפשר שעות עבודה רבות תחת מאמצים גדולים יחסית.

   

 2. חרמש חשמלי- מיועד בעיקר עבור בתים פרטיים וועדי בניינים. חרמש חשמלי יכול לעמוד בעבודה חזקה ומאומצת, אולם לא לאורך שעות רבות. לכן, הוא אידיאלי עבור משתמשים פרטיים שזקוקים לו למספר שעות מועט בכל שימוש. על ידי שימוש בחרמש זה נחסך השימוש בדלק, והשימוש בחשמל הינו זול יותר.

   

 3. חרמש נטען- החידוש האחרון בתחום החרמשים. החרמש הנטען מאפשר גם את יתרון הניידות הגבוהה בזכות הסוללה הנטענת, והן את השימוש הקל והזול יותר בהטענה מרשת החשמל. חרמש נטען אומנם בעל עוצמה פחותה לעיתים מזו של החרמש המוטורי, אך הוא מאפשר את אותה תנועה ניידת של החרמש המוטורי, ללא הלכלוך הנלווה לשימוש בדלקים או בפלאגים לצורך הנעת המנוע. יתרונות נוספים שניתן למנות בזכות חרמש זה הם שהוא שקט משמעותית לעומת חרמשים אחרים, הוא לא מזהם את האוויר והסביבה, וכן כמות התקלות בו פחותה משום שאין בו מנוע מורכב. 

   

  שימושי החרמש

  ניתן לסווג חרמש גם לפי הצורה בה הוא נישא במהלך העבודה. קיימים חרמשים אשר נישאים על הגב. בחרמש נישא, משקל הכלי יושב בצורה נישאת על גב המשתמש ומאפשרת חופש תנועה גדול יותר, וכן הפחתה במאמץ הנדרש בסחיבת החרמש ממקום למקום. בצורה זו ניתן להשתמש בחרמש כבד ומסיבי יותר לאורך זמן רב יותר.

  סוג שני של חרמש, ולעיתים פופולרי יותר, הוא חרמש כידון. חרמש כזה ניתן לחבר באמצעות חגורה אל הגוף ובכך להפחית מהמשקל של הכלי בזמן העבודה.

  סיווג נוסף של חרמשים יהיה לפי צורת הידית- חרמש בעל ידית ישרה וחרמש בעל ידית מעוקלת (חרמש מכופף). יתרונו הגדול של החרמש המכופף הוא בעבודה בפינות ובאזורים צרים, ובתמרון קל יותר במהלך העבודה. עם זאת, סוג העבודה הקלאסי יותר מתאפשר בזכות החרמש בעל הידית הישרה.

    

אביזרים נוספים

כאמור, עבור עבודות כיסוח קלות יותר אנו נשתמש בחרמש ובו קסטת חוטי ניילון חזקים. חשוב להדגיש כי מוטב להשתמש בחוט הניילון של יצרן או בעובי החוט המומלץ ע"י המומחים לתחום בכדי שלא לפגוע בביצועי המכשיר. חוט תקני המתאים להוראות היצרן ימנע תקלות מיותרות בחרמש ויספק את הביצועים הטובים ביותר בהתאם להספק המנוע ואופן פעולתו.

  


 

 
 

בקניה מעל 1000 ש"ח ,שובר מתנה על 50 ש"ח בקניה הבאה

בבית העסק 
  
logo בניית אתרים