כתובתנו: רח' הלוחמים 47, חולון


 

איכות ושירות ללא תחרות!איך בוחרים מכסחת דשא

כולם רוצים גינה עם דשא ירוק בוהק, כזה שאפשר לשבת עליו ולשחק עם הילדים, או סתם ליהנות מהמראה שלו ביום שטוף שמש בעודנו יוצאים מהבית. חשיבותו של הדשא במראה הכללי של גינתנו היא גדולה.
לכן, תחזוקה וטיפול שוטף בדשא הם הכרחיים ומתאפשרים בזכות מכסחת דשא.

אחת הפעולות החשובות ביותר ביצירת דשא מטופח ואסתטי היא הכיסוח שלו.

במדריך זה נעבור על סוגי מכסחות הדשא השונות, יתרונותיהן ולאיזה משתמש הן מתאימות.

מכסחת דשא – הסוגים והשימושים השונים

קיימים 4 סוגים מרכזיים של מכסחות דשא:

 1. מכסחת דשא מוטורית\בנזין- מכסחת דשא זו עובדת על בסיס בנזין בלבד (ולא תערובת של שמן ובנזין כפי שנהוג בחלק ממכשירי הגינון). מכסחת דשא זו מומלצת לגננים וגם עבור ועדי בתים, עבור גינות גדולות ועבודה ממושכת של שעות רבות על הכלי.

   

 2. מכסחת דשא חשמלית- עובדת על חשמל ולכן נוחה לשימוש בגינות קטנות, לא מרעישה כמו מכסחת דשא מבוססת מוטורי. העבודה על בסיס חשמלי מספקת עבודה נקיה יותר, פחות זיהום אוויר וכן פחות תקלות במנוע. מכסחת זו מומלצת לאלו שאיכות הסביבה חשובה להם, אינם רוצים להרעיש לשכניהם ולהתעסק עם מנועי בנזין, וברשותם גינה קטנה. לכן, מכסחת זו מומלצת עבור בתים פרטיים בעיקר.

 3. מכסחת דשא נטענת- עובדת על בסיס סוללה, כלומר תכונותיה זהות לאלו של המכסחת החשמלית. יתרונה הברור הוא ניידות גבוהה מאוד בלי צורך בחיבור קרוב לחשמל. מכסחת זו מאפשרת כיסוח נקי יותר, מרעיש פחות ובעל ניידות גבוהה שמתאימה גם לגינות גדולות יותר. קחו בחשבון שזו מכסחת מעט יקרה יותר בשל רכיב הסוללה שמייקר אותה. כמו כן חשוב לקנות סוללה חזקה של 36 או 48 ואט.

 4. מכסחת דשא ידנית- זו מכסחת שצריך להפעיל מעט כוח כדי שתקצוץ את הדשא. כשמה כן היא- ידנית ולא אוטומטית. עם זאת, היא יכולה להתאים עבור גינות קטנות שאינן דורשות מכסחת אוטומטית יקרה. היא בעלת חלק בטיחותי המגן על הרגליים בעת העבודה ולכן בטיחותית לשימוש.

כל אחת ממכסחות אלו מצוינות, אך חשוב לדעת את היתרונות והחסרונות עבור כל אחת וכן את החברה שעומדת מאחורי כל מוצר כדי לעשות בחירה נבונה בקניית מכסחת הדשא שלנו.

מכסחת דשא בדחיפה או בנסיעה אוטומטית

קיימות מכסחות דשא שנוסעות בצורה אוטומטית, או כאלו שמכסחות בצורה ידנית.

אלו שמכסחות בצורה ידנית נקראות גם מכסחות דחיפה. במקרה זה, יש ללחוץ על רכיב במכסחת, תוך הפעלת כוח מסוים, כדי שהיא תתחיל לבצע את פעולת הכיסוח. כאשר עוזבים את הרכיב הנלחץ- מכסחת הדשא תעצור.

 מבחינה בטיחותית יש יתרונות לשיטה זו, מה גם שהיא מומלצת עבור גינות קטנות ויכולה לחסוך כסף מבחינת עלות המכסחת.

עם זאת, עבור אנשים שקשה להם להפעיל כוח פיזי לאורך זמן- מומלצת המכסחת האוטומטית.

במכסחות דשא מוטוריות קיימת האפשרות לרכוש מכסחת ידנית או מכסחת אוטומטית.

 

טיפים לשימוש נכון עבור מכסחת דשא

 • חשוב לנקות את הלהבים בסיום כל שימוש, ולטפל במכסחת הדשא בזמן.

 • לא רק במכסחה חשוב לטפל- אי ניקוי הדשא לאחר הכיסוח יכול להזיק לו. הקפידו לנקות בסיום הכיסוח.

 • בכל מכסחת דשא קיימת האופציה לכיוון גובה הכיסוח. השתמשו בו בחוכמה. גובה הכיסוח המינימלי הוא 25 מ"מ, ויכול להגיע עד 6 ס"מ (!)

 • שימו לב מאיזה חומר עשויה מכסחת הדשא שאתם מתכוונים לרכוש. מכסחת עשויה פלדה תעבוד לאורך זמן רב יותר כי היא לא תאכל מהדשא, החום והחלודה.

 • בבתים פרטיים בייחוד, חשוב לקנות מכסחת דשא עם מנוע חזק. הסיבה לכך היא כי המשתמש הביתי קונה כלי לשנים רבות ולכן חשוב שהמנוע יהיה חזק ויחזיק מעמד לאורך זמן רב.

 • בחרו מכסחת דשא עם להבים טובים וחזקים. אחרי הכל, זה החלק שבסוף קובע את איכות הכיסוח בגינה שבה אתם עובדים.

 • עוד טיפ חשוב מאוד: הקפידו לרכוש מכסחת דשא עם שירות טוב ואמין שילווה אתכם לשנים רבות. ברשתות רבות מוכרים כמות גדולה של כלים אך לאחר שנה או שנתיים נגמרים החלפים.
  חנות בעלת שירות אמין ומקצועי תדאג ללקוחותיה לחלפים ותיקונים.

 

חשוב לבחור בחברה מוכרת ובעלת שם, שנמצאת שנים רבות בשוק:
בין החברות המומלצות הן חברת

CASTLEGARDEN,ROVER,MASPORT, STIGA  וחברת HUSQVARNA. 


 

 
 

בקניה מעל 1000 ש"ח ,שובר מתנה על 50 ש"ח בקניה הבאה

בבית העסק 
  
logo בניית אתרים